Éjfúria teória
Sziasztok!
Nos, eredetileg videóban akartam összehozni ezt a kis szösszenetet, de sajnos egy jó programom sincs, tehát kénytelen leszek itt leírni nektek.
Amint az első részben is mondják, az éjfúriát még soha senki nem látta, csupán a jellegzetes hangja alapján lehetett tudni, hogy az a sárkány közeledik, akit valószínűleg fekete színe és a sötétben való láthatatlanságának köszönhetően neveznek így.
Ezzel nincs is semmi probléma, nekem a dolgok onnan kezdenek gyanússá válni, hogy Hablaty lelőtte az éjfúriát.Na de akkor fejtsük is ki, hogy miért.A filmben jól látszódik, hogy miután Fogatlan szétlőtte azt a szerkezetet, elkezd visszafelé kanyarodni és Hablaty ekkor már kilőtte a kötelet, hogy elkaphassak.Na, de ha visszafordult akkor, hogy volt képes úgy eltalálni egy sárkányt, hogy az a másik oldalra zuhanjon és a szigeten kössön ki.
De ha valakinek nem rémlene a jelenet, itt van hozzá a videó.
Az emberek sosem láttak még éjfúriát, nem tudták hogy néz ki, nem tudják mennyi van belőle.Én merem azt mondani, hogy Fogatlan nem az egyetlen éjfúria és Hablaty véletlen lőtte le pont őt.Lehet, hogy valaki hülyeségnek fogja tartani, de én a videó láttán merem állítani, hogy egy másik éjfúria volt az aki szétlőtte a szerkezetet, de Hablaty ahelyett, hogy őt lőtte volna le, eltalálta Fogatlant.
Ami szerintem részben válasz is lehet a szelíd viselkedésére és arra, hogy nem akarta már az erdőben szétkapni a fiút.Mert valljuk be, Fogatlan már a kezdeteknél szelídebb volt, mint a többi sárkánytársa, ahogy azok az arénában láthatóak voltak.Most persze felhozhatjuk azt, hogy a sárkányok nem szeretik a zárt helyeket, de míg Kampó egyetlen egy rossz mozdulattól újra megvadult és tüzet okádott a törzsfő fiára, addig Fogatlan csak morgással jelezte a fiúnak, hogy nem helyes amit csinál.
A következő ahol még gyanússá vált nekem a dolog az a gnúvad fészkében való jelenet volt.
Mint tudjuk Hablaty eleinte megpróbál kezdeni valamit az őt körülvevő vad sárkányokkal és tűzzel próbálja meg kicsit lecsillapítani őket.Na de! Ha nagyon figyelmesen hallgatjuk akkor felfedezhetünk egy igen érdekes hangot.
Itt is van hozzá a videó. 1:06-tól figyeljétek meg nagyon és nagyon, de nagyon figyelmesen hallgassátok!
Ekkor Fogatlan még nincs itt a helyszínen, tehát ő nem lehetett, hiszen csak ez után hozzák be.Lehet, hogy csak én mesélem be magamnak, de nekem ez kifejezetten éjfúria hang.
A következő dolgot egy képen vettem észre.
Tehát nem tudom ki hogy van vele, de engem ez rettenetesen egy éjfúriára emlékeztet.Azt is merem feltételezni, hogy még maga Valka sem tudott arról, hogy egy másik éjfúria van a fészekben.
De menjünk egy picit vissza a történetben.Hablaty és Fogatlan lezuhannak egy szigetre, ami a fiú számára még új, de Fogatlan úgy néz körbe, mintha már járt volna ott és emlékezne a helyre.
Szerintem mindenki emlékszik arra a jelenetre, mikor Hablaty feltette Fogatlannak a kérdést, hogy továbbmenjenek-e vagy sem, mire az éjfúria válasza egy nem volt.Ezt miből gondolom?
Ingatja a fejét és mintha azt mondaná, hogy "no" kissé elnyújtva.Persze ezt is lehet, hogy csak én gondolom így.Ezek után még is tovább indulnak és egy igen érdekes helyre bukkannak rá, méghozzá Eret erődjére ami jégbe van fagyasztva.Ennél a jelenetnél látjuk, hogy Fogatlan megpillantja a gnúvad lábnyomát és kicsit arrébb húzódik, hogy jelezze Hablatynak ideje visszaindulni.
0:46-tól
De ebben a jelenetben azt is megtudjuk, hogy valószínűleg régebben több éjfúria is járt erre és még az is lehetséges, hogy Fogatlan is innen vándorolt át Hibbant környékére.Na, de hogy miből gondolom?Eret meglepődik Fogatlan láttán és döbbenete hevében elárulja, hogy ők már úgy tudták abból nincs egy se.Ebből feltételezem, hogy ők már levadásztak néhányat, esetleg tudnak arról, hogy fő gonoszunk Drákó Vérdung (?) esetleg meg is ölt egyet és köpenyként viseli.
Az érdekes dolog amiről nagyon sokan szoktak még beszélni az Valka.Nem tudni, hogy miért és hogyan, de valka ismeri az éjfúriák titkát.Na, de ha valóban Fogatlan lenne az egyetlen, akkor ő honnan tudja?Tudta hány éves és még a hátán lévő pikkelyek fontosságát is felfedte.
A következő pedig Alvin.
Mikor Hablaty megtalálta a sárkányszemet, láthattuk, hogy az asztalnál ott van valakinek a ruhája.De ha valaki erre nem emlékezne, itt van hozzá a kép, ami szerintem ad némi magyarázatot a dolgokra.
Ez a két ruha ugyan is megegyezik.Mint azt tudhatjuk Alvin és Hibbant sziget végül békét kötöttek és a saját feltételezéseim szerint Alvin volt az, aki eredetileg megtalálta a sárkányszemet és nagyon erősen meg merem kockáztatni, hogy ő már első lépésben a rettenetes rémmel próbálkozott ami ugye információt ad az éjfúriáról.Úgy gondolom maga az éjfúria egy nagyon értékes sárkány és nem csak azért, mert kevés van belőle, hanem mert igen titokzatos és míg a sárkányszem az összes többi fajtánál egy színnel jelölte őket, addig az éjfúria sok színben volt feltüntetve.
Szerintem Alvin eredetileg el akarta juttatni Hablatynak a sárkányszemet, de ekkor már biztos, hogy őt is üldözőbe vették, esetleg egy betegségben életét veszthette a hajón.De azt is feltételezhetjük, hogy ő volt az aki szétszórta még halála előtt a lencséket és esetleg adott egyet Hangának is, akinek azóta is ott díszeleg az oldalán.Szerintem azért adhatta neki, mert régen Dagúr és Alvin szövetségesek voltak és tudhatott is arról, hogy Hanga valójában Dagúr testvére és volt már dolguk Hablattyal is és talán volt benne egy kis remény, hogy elviszi a fiúnak.
A sárkányfészeknél látni lehetett, ahogy a sárkányok elrepülnek, miután Pléhpofa betört a fészkükbe és ekkor valaki még készített egy képet, ahogy elrepül az egyik sárkány, ami lehetséges, hogy éjfúria.
És én azt mondom lehetséges!Ugyan is nem ez az első eset ahol egy a többi sárkány közül kitűnő sárkányt fedezhetünk fel.Nem ezen a giffen lesz látható, de ha megnézzük újra ezt a jelenetet és koncentrálunk a bal oldali sárkányokra, akkor megfigyelhetjük, hogy míg az összes ott körözik a gnúvad körül, az egyik elrepül onnan.
Ennyi lett volna az én kis teóriám/észrevételeim, nyugodtan írj kommentet jó/rossz egyaránt jöhet és nyugodtan írd le ha te is észrevettél még valamit esetleg saját teóriád van. :) Ha tetszett és szeretnétek még ilyet olvasni, akkor írjátok meg, hogy mi legyen az és megpróbálok összehozni valamit. :)
Köszönöm, hogy elolvastad! <3
Nos, eredetileg videóban akartam összehozni ezt a kis szösszenetet, de sajnos egy jó programom sincs, tehát kénytelen leszek itt leírni nektek.
Amint az első részben is mondják, az éjfúriát még soha senki nem látta, csupán a jellegzetes hangja alapján lehetett tudni, hogy az a sárkány közeledik, akit valószínűleg fekete színe és a sötétben való láthatatlanságának köszönhetően neveznek így.
Ezzel nincs is semmi probléma, nekem a dolgok onnan kezdenek gyanússá válni, hogy Hablaty lelőtte az éjfúriát.Na de akkor fejtsük is ki, hogy miért.A filmben jól látszódik, hogy miután Fogatlan szétlőtte azt a szerkezetet, elkezd visszafelé kanyarodni és Hablaty ekkor már kilőtte a kötelet, hogy elkaphassak.Na, de ha visszafordult akkor, hogy volt képes úgy eltalálni egy sárkányt, hogy az a másik oldalra zuhanjon és a szigeten kössön ki.
De ha valakinek nem rémlene a jelenet, itt van hozzá a videó.
Az emberek sosem láttak még éjfúriát, nem tudták hogy néz ki, nem tudják mennyi van belőle.Én merem azt mondani, hogy Fogatlan nem az egyetlen éjfúria és Hablaty véletlen lőtte le pont őt.Lehet, hogy valaki hülyeségnek fogja tartani, de én a videó láttán merem állítani, hogy egy másik éjfúria volt az aki szétlőtte a szerkezetet, de Hablaty ahelyett, hogy őt lőtte volna le, eltalálta Fogatlant.
Ami szerintem részben válasz is lehet a szelíd viselkedésére és arra, hogy nem akarta már az erdőben szétkapni a fiút.Mert valljuk be, Fogatlan már a kezdeteknél szelídebb volt, mint a többi sárkánytársa, ahogy azok az arénában láthatóak voltak.Most persze felhozhatjuk azt, hogy a sárkányok nem szeretik a zárt helyeket, de míg Kampó egyetlen egy rossz mozdulattól újra megvadult és tüzet okádott a törzsfő fiára, addig Fogatlan csak morgással jelezte a fiúnak, hogy nem helyes amit csinál.
A következő ahol még gyanússá vált nekem a dolog az a gnúvad fészkében való jelenet volt.
Mint tudjuk Hablaty eleinte megpróbál kezdeni valamit az őt körülvevő vad sárkányokkal és tűzzel próbálja meg kicsit lecsillapítani őket.Na de! Ha nagyon figyelmesen hallgatjuk akkor felfedezhetünk egy igen érdekes hangot.
Itt is van hozzá a videó. 1:06-tól figyeljétek meg nagyon és nagyon, de nagyon figyelmesen hallgassátok!
Ekkor Fogatlan még nincs itt a helyszínen, tehát ő nem lehetett, hiszen csak ez után hozzák be.Lehet, hogy csak én mesélem be magamnak, de nekem ez kifejezetten éjfúria hang.
A következő dolgot egy képen vettem észre.
Tehát nem tudom ki hogy van vele, de engem ez rettenetesen egy éjfúriára emlékeztet.Azt is merem feltételezni, hogy még maga Valka sem tudott arról, hogy egy másik éjfúria van a fészekben.
De menjünk egy picit vissza a történetben.Hablaty és Fogatlan lezuhannak egy szigetre, ami a fiú számára még új, de Fogatlan úgy néz körbe, mintha már járt volna ott és emlékezne a helyre.
Szerintem mindenki emlékszik arra a jelenetre, mikor Hablaty feltette Fogatlannak a kérdést, hogy továbbmenjenek-e vagy sem, mire az éjfúria válasza egy nem volt.Ezt miből gondolom?
Ingatja a fejét és mintha azt mondaná, hogy "no" kissé elnyújtva.Persze ezt is lehet, hogy csak én gondolom így.Ezek után még is tovább indulnak és egy igen érdekes helyre bukkannak rá, méghozzá Eret erődjére ami jégbe van fagyasztva.Ennél a jelenetnél látjuk, hogy Fogatlan megpillantja a gnúvad lábnyomát és kicsit arrébb húzódik, hogy jelezze Hablatynak ideje visszaindulni.
0:46-tól
De ebben a jelenetben azt is megtudjuk, hogy valószínűleg régebben több éjfúria is járt erre és még az is lehetséges, hogy Fogatlan is innen vándorolt át Hibbant környékére.Na, de hogy miből gondolom?Eret meglepődik Fogatlan láttán és döbbenete hevében elárulja, hogy ők már úgy tudták abból nincs egy se.Ebből feltételezem, hogy ők már levadásztak néhányat, esetleg tudnak arról, hogy fő gonoszunk Drákó Vérdung (?) esetleg meg is ölt egyet és köpenyként viseli.
Az érdekes dolog amiről nagyon sokan szoktak még beszélni az Valka.Nem tudni, hogy miért és hogyan, de valka ismeri az éjfúriák titkát.Na, de ha valóban Fogatlan lenne az egyetlen, akkor ő honnan tudja?Tudta hány éves és még a hátán lévő pikkelyek fontosságát is felfedte.
A következő pedig Alvin.
Mikor Hablaty megtalálta a sárkányszemet, láthattuk, hogy az asztalnál ott van valakinek a ruhája.De ha valaki erre nem emlékezne, itt van hozzá a kép, ami szerintem ad némi magyarázatot a dolgokra.
Ez a két ruha ugyan is megegyezik.Mint azt tudhatjuk Alvin és Hibbant sziget végül békét kötöttek és a saját feltételezéseim szerint Alvin volt az, aki eredetileg megtalálta a sárkányszemet és nagyon erősen meg merem kockáztatni, hogy ő már első lépésben a rettenetes rémmel próbálkozott ami ugye információt ad az éjfúriáról.Úgy gondolom maga az éjfúria egy nagyon értékes sárkány és nem csak azért, mert kevés van belőle, hanem mert igen titokzatos és míg a sárkányszem az összes többi fajtánál egy színnel jelölte őket, addig az éjfúria sok színben volt feltüntetve.
Szerintem Alvin eredetileg el akarta juttatni Hablatynak a sárkányszemet, de ekkor már biztos, hogy őt is üldözőbe vették, esetleg egy betegségben életét veszthette a hajón.De azt is feltételezhetjük, hogy ő volt az aki szétszórta még halála előtt a lencséket és esetleg adott egyet Hangának is, akinek azóta is ott díszeleg az oldalán.Szerintem azért adhatta neki, mert régen Dagúr és Alvin szövetségesek voltak és tudhatott is arról, hogy Hanga valójában Dagúr testvére és volt már dolguk Hablattyal is és talán volt benne egy kis remény, hogy elviszi a fiúnak.
A sárkányfészeknél látni lehetett, ahogy a sárkányok elrepülnek, miután Pléhpofa betört a fészkükbe és ekkor valaki még készített egy képet, ahogy elrepül az egyik sárkány, ami lehetséges, hogy éjfúria.
És én azt mondom lehetséges!Ugyan is nem ez az első eset ahol egy a többi sárkány közül kitűnő sárkányt fedezhetünk fel.Nem ezen a giffen lesz látható, de ha megnézzük újra ezt a jelenetet és koncentrálunk a bal oldali sárkányokra, akkor megfigyelhetjük, hogy míg az összes ott körözik a gnúvad körül, az egyik elrepül onnan.
Köszönöm, hogy elolvastad! <3















Megjegyzések
Megjegyzés küldése